فرم قضایی :دادخواست طلاق به درخواست زوجه (به علت عسر و حرج)

ابتدا بر روی فرم زیر کلیک راست می نمایید  سپش با با انتخاب گزینه  Save as آنرا را دانلود نمایید و سپس پس از پرینت فرم ، داخل فرم را به شرح ذیل پرنمایید.

در شرح دادخواست می نویسید:
با سلام احتراماً به استحضار عالی مي رساند:
1-اينجانب با خوانده به موجب عقدنامه شماره … مورخ … دفترخانه شماره …. شهرستان … عقد ازدواج دائم منعقد كرده‌ايم.
2_ حاصل اين ازدواج در خلال مدت … سال …..پسر/ دختر مي‌باشد.
3- ایشان درخلال زندگي زناشويی مرتکب رفتارهای کاملا غیر متعارف و هراسناکی شده، از جمله اینکه بنده را تهدید به اسید پاشی، خودکشی و کشتن تنها فرزندمان نموده و با نوعی بدگمانی توهم آمیز و ارتکاب رفتارهای خشونت آمیز که ریشه در مصرف مواد مخدر از نوع ………. دارد امکان ادامه زندگی را برای اینجانب غیر ممکن ساخته است.
4- اینجانب در خانه ام هیچ گونه امنیت جانی نداشته و به شدت نگران وضعیت فعلی و آینده فرزندانم هستم.
لذا نظر به اینکه دوام زوجيت موجب عسر و حرج اينجانبه و فرزندم بوده و اين موضوع علاوه بر محکومیت نامبرده در پرونده کیفری کلاسه …………………. از طریق شهادت شهود، سوابق اعتیاد و درگیری های اخیر نامبرده و همچنین معاینه وی قابل اثبات می باشد. به استناد بند 2 و 4 ماده 1130 قانون مدنی و تبصره ذيل آن صدور حكم گواهي عدم امكان سازش به علت عسر و حرج به انضمام كليه خسارات و هزينة دادرسي در حق اينجانب مورد استدعاست.

در بخش خواسته یا موضوع وبهای آن  می نویسید:

1- تقاضای صدور حکم طلاق 2- پرئاخت  کلیه خسارات  دادرسی

در بخش دلائل و منظمات داخواست می نویسید:

1- تصویر مصدق عقدنامه  2- شهادت شهود 3 -تصویر مصدق دادنامه ……………… 4 – معاینه پزشکی خوانده

سپس فرم بالا را به دادسرا تحویل خواهید داد.

تهیه شده در سامانه ملی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران
به قلم : دکتر حشمدار

……………………………..

نکته :  جهت مشاهده کلیه فرمهای قضایی کلیک نمایید.


مشاوره رایگان قضایی

کلیه شهروندان ایرانی داخل وخارج ایران می توانند در طول شبانه روز(۲۴ ساعت) با شماره های ذیل جهت دریافت مشاوره قضایی رایگان اقدام نمایند.

۰۹۱۰۷۳۳۷۰۰۱ پاسخگوی تلگرامی به زبان فارسی

۰۹۱۲۱۹۰۰۵۰۰ پاسخگوی تلگرامی به زبان انگلیسی


لیست لینکهای مفید امور قضایی 

جهت ثبت دادخواست و پیگیری دادخواست کلیک نمایید

لطفا جهت ارایه و پیگیری شکوائیه کلیک نمایید

لطفا جهت مشاهده ارایه و پیگیری لایحه کلیک نمایید

لطفا جهت مشاهده ارایه و پیگیری اظهارنامه کلیک نمایید

لطفا جهت مشاهده نهادهای وابسته به قوه قضاییه و سازمانهای تابعه کلیک نمایید

لطفا جهت محاسبه هزینه دادرسی کلیک نمایید

2 نظر

  1. محمود مهوری

    درباره دروغ گفتن عسر وحجر زوجه،مثلا زندگی غیر قابل تحمل که بگوید از نظر روحی وجسمی غیر قابل تحمل است

  2. محمود مهوری

    سلام علیکم، زوجه بنده منزل را ترک نموده ودرخواست مهریه داده بنا به درخواست پسرم واحد یک خوابه ای بجای مهریه قولنامه ایشان کرده ام که سند شش دانگ را چند ماه دیگر به او بدهم اولا ازشما سروران خواهشمندم بفرمائید که آیا اینکه به دادگاه نرفته با قولنامه بنگاه ودو نفر از بنگاه وداماد خودم که شاهد بوده‌اند اشتباه نکردم،دوم اینکه بعد گرفتن قولنامه میخواهد تقاضای طلاق بدهد اصل رفتن او از منزل بر سر پسر 16ساله ام بود که بدون گفتن به بنده درس را تعطیل وسر مغازه دامادم به شاگردی گذاشته اند در ضمن با رفتن به باشگاه بدنساز ی وخوردن قرصهای که مربیش به او میدهد ومن نگران خوردن قرص خارجی که مسئله قیمت مهم نیست ولی بنده نگران آنم که این قرصها زیر زمینی تولید شده و موجب عقیم شدن پسرم شود همین موضوع باعث ناراحتی من وترک خانم بنده از منزل بوده والان هم بعد گرفتن قولنامه از من در پی درخواست طلاق و استفاده از عسر وحجر بوده اند راستش بنده اعتیاد داشته ام ولی هیچ گونه دریقی از نظر مالی وجنسی به همسرم دریغ نداشته ام حتی حاضر م قسم بخورم در ضمن به پسر نوجوان من که سر حال وکاری است با دخالت های دامادم که پسر دایی خانمم میباشد گفته اند اگر پدر ومادرت از هم جدا شوند تو به سربازی نمیروی ومعاف میشوی، این را هم متذکر شوم که بنده از نظر مالی کمک زیادی به دختر م کرده وحتی منزل کوچکی برای آنها خریداری کردم الان که واحدی هم به خانمم دادم همگی بر علیه من شده اند وپسر بنده را هم همراه خود کرده اند که معاف میشوی وفلان،خواهشمندم راهنمایی کنید ایا میتوانم بخاطر پسرم از آنها شکایت کنم وایا با به میان آوردن عسر وحجر بنده مجبور به طلاق خانمم میباشم چگونه باید فریب کاری آنها را رسوا کنم، شما را بخدا رهنمایم کنید،متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *