فرم قضایی : اظهارنامه برای زوجه جهت تمکین

ابتدا بر روی فرم زیر کلیک راست می نمایید  سپش با با انتخاب گزینه  Save as آنرا را دانلود نمایید و سپس پس از پرینت فرم ، داخل فرم را به شرح ذیل پرنمایید.

در موصوع اظهارنامه می نویسید:

تتمکین زوجه

در خلاصه اظهارنامه می نویسید:

مخاطب محترم سرکار خانم
با سلام
مطابق ماده 156 قانون آیین دادرسی مدنی، موارد ذیل رسماً و قانوناً به شما ابلاغ می‌شود:
احتراما، به استحضار می رساند:
جنابعالی به استناد عقد نامه شماره …………… تنظيمی در دفتر خانه ازدواج شماره …………… شهرستان ………….. زوجه شرعی و قانونی اينجانب می‌باشيد. متأسفانه از تاريخ ………… الی ………… بدون داشتن دليل موجه قانونی و همچنين كسب رضايت از اينجانب اقدام به ترك منزل مشترک نموده ايد. از آنجا كه اختلافات خانوادگي تا حدود زیادی صرفا با تدبير و تأمل و گذشت زوجين حل و فصل می گردد و قهر و كشمكش به جز افزودن بر ميزان تنش و كدورت فی مابين هيچ چيز را به ارمغان نمی آورد؛ لذا از شما مي خواهم تا ضمن بازگشت به منزل، موجبات پريشانی و تكدر خاطر شخص خود و خانواده را فراهم نياورید. ضمناً چنانچه به فاصله گذشت يك هفته از تاريخ رويت اين اظهار نامه تصميم قطعی خود را جهت رجوع به منزل شوهر اتخاذ ننماييد، مطابق مقررات، ناشزه محسوب و از پرداخت نفقه محروم خواهيد شد.
با تشکر و تجديد احترام
نام و نام خانوادگی
امضاء

سپس فرم بالا را به دادسرا تحویل خواهید داد.

تهیه شده در سامانه ملی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران
به قلم : دکتر حشمدار

……………………………..

نکته :  جهت مشاهده کلیه فرمهای قضایی کلیک نمایید.


مشاوره رایگان قضایی

کلیه شهروندان ایرانی داخل وخارج ایران می توانند در طول شبانه روز(۲۴ ساعت) با شماره های ذیل جهت دریافت مشاوره قضایی رایگان اقدام نمایند.

۰۹۱۰۷۳۳۷۰۰۱ پاسخگوی تلگرامی به زبان فارسی

۰۹۱۲۱۹۰۰۵۰۰ پاسخگوی تلگرامی به زبان انگلیسی


لیست لینکهای مفید امور قضایی 

جهت ثبت دادخواست و پیگیری دادخواست کلیک نمایید

لطفا جهت ارایه و پیگیری شکوائیه کلیک نمایید

لطفا جهت مشاهده ارایه و پیگیری لایحه کلیک نمایید

لطفا جهت مشاهده ارایه و پیگیری اظهارنامه کلیک نمایید

لطفا جهت مشاهده نهادهای وابسته به قوه قضاییه و سازمانهای تابعه کلیک نمایید

لطفا جهت محاسبه هزینه دادرسی کلیک نمایید

3 comments

  1. با سلام همسرم بخاطر مشکل من با خانوادش که باهم دعوامون شده اونم بخاطر خبرچینی زنم که به دروغ منو پیش خانوادش خراب کرده غریب یک ماه پیش دعوامون شد و من گفتم دیگه حق نداری بری خونه بابات چون پیش فامیل آبرومو بردن و خانومم گفت من نميتونم از خانوادم بگذرم ولی ازتو چرا. یا برام بلیط میگیری که برم یا خودمو میکشم و دختر 3سالمونو هم باخودش برد الان حکم این زن چیه که بدون اجازه من رفته و با تهدید خودکشی؟

    • سلام چون بدون اذن شما منزل را ترک نمودند میتونید اول درخواست تمکین بدید که برگردن منزل واگر برنگشتن از طریف مراجع قضایی پیگیری کنید و بچتونا پیش خودتون نگه دارید.اول با اظهارنامه تا بتوانید اثبات کنید عدم تمکین دارن ایشون و درخواست طلاق از سمت شما نبوده.چون طلاق از طرف آقا باشه باید تمام حق و حقوق خانوم را پرداخت کنند.پیشنهادما برای شما اول اثبات کنید تمکین ندارن ازشما اولین کار درخواست اظهارنامس.
      بعدش طبق قانون حضانت طفل را برعهده بگیرید.

  2. تهدید به خودکشی که معنی نداره شما بخوای پیگیری کنی ولی این عمل ایشون رو در قالب عذم تمکین میتونی پیگیر بشی ولی بعید میدونم شما قصدت طلاق یا ندادن نفقه باشه ،برای همینم به نظرم بهتره بری پیش مشاور قبل از مراجعه به وکیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *