آیا رابطه نامشروع شوهرم که مربوط به ۱۰ روز قبل است قابل اثبات است؟

سوال:

با سلام ، توسط دوربین مداربسته منزلم متوجه شدم روز ۲۳ شهریورماه خانم مطلقه ای که در حقیقت دوست دختر یکی از اقوام شوهرم هست ، با اتومبیلش وارد خانه ام میشود و شوهرم هم به پیشوازش میرود.
۲ ساعت و ۴۰ دقیقه بعد خارج میشود. کنار تخت خواب تامپون خود را جا گذاشته است. و در تماس تلفنی من با خانم هم که ضبط صدا کرده ام اعتراف میکند که تامپون مربوط به اوست.
شوهرم ادعا میکند که چون خانم با دوست پسرش مشکل داشته فقط برای صحبت آمده بود تا من آشتی شان بدهم.
در ضمن ۴ روز پس از آن که هنوز از ماجرا بی خبر بودم با شوهرم رابطه داشته ام. آیا اکنون راه اثبات رابطه نامشروع بین این دو شخص وجود دارد؟

پاسخ:

بله
درصورت داشتن مکالمه تلفنی خلاف عرف و فیلم دوربین مداربسته   مورد اثبات است

 

سوال:

با سلام بنده کارمند دولت هستم و بابت مطالبه مهریه هر چهار ماه یکبار محکوم به پرداخت یک عدد سکه می باشم.با توجه به اینکه قیمت هر قطعه سکه چهارونیم میلیون هست و حقوقم یک میلیون پانصدهزار میباشد آیا باستناد ماده ۹۶ قانون اجرای احکام مدنی میتوانم ربع حقوق خودم را بابت استیفای دین معرفی کنم؟لازم بذکر است که یک چهارم حقوقم پایین تر از ارزش یک قعطه سکه میباشد.و با عنایت باینکه محکوم له(زوجه) بابت تاخیر در پرداخت یک عدد سکه حکم جلب در دست دارد درصورتیکه درخواست معرفی یک چهار حقوقم قابل قبول دادگاه باشد جلب ملغی خواهد شد؟متشکر

پاسخ:

بله میتوانید دادخواست تعدیل در اعسار بدهید و یک چهارم حقوق خود را بابت اقساط معرفی کنید و پذیرش این با قاضی است.

تهیه شده در سامانه ملی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران
به قلم : دکتر حشمدار

……………………………..

نکته :  جهت مشاهده کلیه قوانین مرتبط به دیه کلیک نمایید.


مشاوره رایگان قضایی

کلیه شهروندان ایرانی داخل وخارج ایران می توانند در طول شبانه روز(۲۴ ساعت) با شماره های ذیل جهت دریافت مشاوره قضایی رایگان اقدام نمایند.

۰۹۱۲۱۹۰۰۵۰۰ پاسخگوی تلفنی و  تلگرامی به زبان فارسی ، عربی و انگلیسی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *